Ubezpieczenie okularów z SIGNAL IDUNA!

Ubezpieczenie okularów z SIGNAL IDUNA!
Okulary to przedmiot, bez którego wielu ludziom trudno jest normalnie funkcjonować. W dodatku są narażone na zniszczenie i nierzadko kosztują ponad 1000 zł za parę, dlatego warto zadbać o ich ochronę.

Okulary korekcyjne czy przeciwsłoneczne, z racji materiałów wykorzystanych do ich produkcji, łatwo można je zniszczyć podczas codziennych czynności. Nawet jeśli obchodzimy się z nimi ostrożnie, nie da nam to stuprocentowej gwarancji, że szkła nie zostaną zbite lub zarysowane, a oprawki uszkodzone.

Ile wydajemy na zakup okularów?

Czy okulary są drogie? Tylko 15% Polaków uznało, że dla ich budżetu jest to niewielkie obciążenie, podczas gdy 48% ankietowanych zadeklarowało, że okulary są drogie. W większości przypadków (46%) jest to wydatek rzędu minimum 500 zł. Z kolei nieco mniej, konkretnie 36% ankietowanych, zapłaciło za swoje ostatnie okulary pomiędzy 300 a 500 zł. Jedynie 2% respondentów wydało na ten produkt 100 zł lub mniej - wynika z sondażu przeprowadzonego przez portal wokularach.pl.

Dodajmy, że powyższe dane odnoszą się wyłącznie do okularów korekcyjnych, czyli nie uwzględniają – popularnych i również dość drogich – okularów przeciwsłonecznych. Ponadto, wiele osób posiada więcej niż jedną parę.

Jak ubezpieczyć okulary?

Okulary można ubezpieczyć w salonie, w którym je kupiliśmy, możemy wykupić polisę na nowy produkt w dniu jego zakupu. 
Twarzystwa ubezpieczeniowe zaliczają okulary do kategorii mienia ruchomego (ruchomości domowych), a dokładnie do rzeczy osobistych.
W ramach polisy mieszkaniowej okulary mogą być chronione od zdarzeń losowych oraz kradzieży (zwykłej i z włamaniem) na obszarze ubezpieczonej nieruchomości, a poza nią od rabunku. Musi wtedy dojść do użycia siły lub przynajmniej groźby jej użycia. Wykupując takie rozszerzenie zabezpieczamy finansowo rzeczy osobiste, do których zalicza się m. in. okulary. Co ważne, ochrona finansowa na wypadek rabunku może działać nawet na obszarze całego świata.