Obowiązek informacyjny RODO

Zgodnie z art. 13 ust. 1 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO), informuję, iż Administratorem Państwa danych osobowych jest Zakład Optyczny M.Szwed Dypl. Optyk, z siedzibą w Rzeszowie, ul. Mickiewicza 27 oraz ul. Krakowska 20.

 

I. Podstawa zakres i cel przetwarzania danych osobowych

  1. Przetwarzamy Państwa dane osobowe zwykłe (imię, nazwisko, numer telefonu, email) na podstawie zawartej z Państwem umowy ponieważ są one niezbędne w celu wywiązania się z zawartej umowy sprzedaży lub też świadczenia dla Państwa usług. Dodatkowo, przepisy prawa wymagają od nas przetwarzania Państwa danych dla celów podatkowych i rachunkowych.
  2. Przetwarzamy również Państwa dane osobowe określone powyżej na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu w postaci organizowania programów lojalnościowych, konkursów oraz akcji promocyjnych, jak również w celu prawidłowego rozwiązywania ewentualnych sporów dotyczących świadczonych przez nas usług oraz dochodzenia roszczeń.
  3. Celem przetwarzania Państwa Danych osobowych jest prawidłowe wywiązanie się z zawartej umowy sprzedaży lub świadczenia usług.

 

II. Odbiorcy danych osobowych

  1. Odbiorcami Państwa danych osobowych mogą być Narodowy Fundusz Zdrowia, zewnętrzne firmy księgowe, lekarze z którymi współpracujemy wykonujący u nas badania oraz w przypadku kontaktu przez stronę internetową firmy hostingowe.
  2. Nie przekazujemy Państwa danych poza obszar Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

 

III. Czas przetwarzania danych osobowych

  1. Państwa dane osobowe podane w związku z umową będą przechowywane przez okres niezbędny do prawidłowego wykonania zawartej umowy, a także po jej zakończeniu ze względu na czas przedawnienia maksymalnie przez okres 10 lat.
  2. W przypadku gdy zostanie wystawiona faktura Vat Państwa dane osobowe będą przechowywane nie krócej niż przez 5 lat ze względu na wymogi podatkowe i rachunkowe.

 

IV Prawa osoby której dane dotyczą

Przysługuje Państwu prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, a jeżeli przetwarzanie odbywa się na podstawie zgody: prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Wszelkie wnioski dotyczące wskazanych powyżej praw prosimy kierować na adres email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Więcej w tej kategorii: « O nas